העמסה מיידית

עולם רפואת השיניים משתנה בקצב מרשים והוא כולל כיום מספר טכניקות מתקדמות של השתלות שיניים.

אחד היתרונות הבולטים של השתלה והעמסה מיידיית הוא מניעת הצורך בשחזור זמני נשלף (תותבת) לתקופת ההמתנה והתוצאות האסתטיות המועדפות המתקבלות. יתרה מכך, נמנע הצורך בכירורגיה לחשיפת השתל והמתאר החניכיים המתקבל סביב השתל הנו יציב בד"כ ותורם לשמירת הפפילות הסמוכות.

תוצאות קליניות אלו מורידות את הצורך בפעולות כירורגיות נוספות לשיפור מתאר החניכיים.

הבנת התהליכים הביולוגים של אוסאואינטגרציה יחד עם היכולת להאיץ את תהליכי האפוזיציה והשחלוף של העצם סביב השתלים הובילה את הדרך ליצירת פרוטוקולים של העמסה מיידית.

במקרים מסוימים, ניתן לשקול ביצוע העמסה מיידית. כאשר המאפיינים להצלחה מוגדרים, העמסה מיידית על גבי שתלים הוכחה כלא פחות מוצלחת מהעמסה מאוחרת לאחר תקופת המתנה מקובלת. יכולת פיקוח על מידת התנועתיות הינה מפתח להצלחה או אי הצלחה של  השתל המועמס מיידית.

ניתן להפחית תנועתיות בשיטות שונות המאפשרות עיגון ויציבות של השתלים המועמסים. יציבותו של השתל הבודד חשובה גם כן. עיגון בעצם הקורטיקלית, במיוחד במקסילה, יכול להוות יתרון להעלאת היציבות של השתל. יתרה מכך, אם ניתן, ביצוע העמסה מיידית ללא מגע סגרי, מועדפת.

יתרונה הברור של העמסת שתלים מיידיים הוא השתלות ביום אחד, בהורדת זמן ריפוי, בצורך בפחות התערבויות ניתוחיות, בחוסר הצורך בשחזור מעבר נשלף, בהפחתה באטרופיה של עצם אלביאולרית, ובקבלת תוצאות אסתטיות מיטביות ,

 זהו פתרון פשוט יותר עבור המטופל ותורם לשיפור איכות החיים. פעולה זו מתאפשרת לעיתים ללא הרמת מתלה (flapless surgery). בסופו של דבר, שילוב זה עשוי לא רק להוביל לירידה בזמן הטיפול הכולל, אלא גם באופן משמעותי לשימור רקמות ושיפור התוצאה האסתטית .

לקביעת פגישה, נא להתקשר לטלפון 052-6421764, או השאירו פרטים


פרטי התקשרות:

  • טלפון: 052-6421764

  • טלפון: 052-6421764

  • סניף תל אביב: ויצמן 14 תל אביב

    סניף נשר: דרך בר יהודה, 52, קומה 2, נשר

    סניף חיפה: שדרות הנשיא 40, חיפה

  • דוא”ל: jerrybendavid@gmail.com‬

Webdepot:פתרונות אינטרנט