השתלת עצם

בעשור האחרון התפתח תחום השתלות השיניים, וזאת על מנת לאפשר לכל אדם ליהנות משיניים טובות ונאות. התפתחות זו כוללת גם מציאת פתרונות למקרים בהם אין מספיק עצם להתקנת שתלים, על ידי פרוצדורות של השתלת עצם.

השתלת עצם מיועדת למצבים בהם לא ניתן לבצע שתלים עקב חוסר עצם. חוסר העצם יכול לנבוע מסיבות שונות כמו דלקת סביב השן שגרמה לספיגת העצם, מחלת חניכיים, חוסר מולד של שיניים, אובדן השיניים לפני זמן רב, קירבת רכס העצם לסינוס המקסילרי או לעצב המנדיבולרי.

השתלת עצם מאפשרת להוסיף עצם במקום בו היא חסרה, לפני או עם ביצוע השתלים. ישנם מקרים של השתלת עצם עצמית  או בעצם המופקת ממקור חיצוני. העצם המושתלת יכולה להיות בצורת "גוש" או גרגירים, ולאחר השתלתה במקום המיועד יש לכסותה בממברנה מגינה.  ניתן לשחזר את העצם הן בצורה "אופקית",  כאשר עובי הלסת דורש הרחבה כתוצאה מהיות הלסת דקה מדי, או באופן "אנכי" (ורטיקלי) כאשר הגובה האנכי של הלסת אינו מאפשר ביצוע שתלים באורך מתאים.  

לעיתים ניתן לבצע את השתלים ובניית עצם בו זמנית. הרופא המנתח בודק את איכות העצם הקיימת ואם ניתן לייצב את השתל בצורה טובה . כמו כן משפיעות גם כמות העצם הקיימת באתר ההשתלה וכמות העצם החסרה, איכות העצם באתר ההשתלה והעצם המושתלת. השתלת העצם צריכה להיות מבוצעת בתנאים אופטימאליים של שדה כירורגי סטרילי וכיסוי אנטיביוטי למניעת זיהום. תנאים אלו מורידים באופן דרסטי את הסיכון לחוסר קליטה וסיבוכים.

לאחר עקירת שיניים, מתרחש תהליך של איבוד עצם הלסת, בלסת העליונה הסינוס גדל לתוך החלל החדש שנוצר, על חשבון העצם שתמכה בשיניים. החזרת גובה או רוחב העצם, על מנת לאפשר השתלה נעשית בתהליך הנקרא הרמת סינוס.

במקרים של אבדן גובה עצם בלסת התחתונה וצורך לשקם ע"י שתלים, חובה לבדוק שנותר גובה עצם מספיק מעל התעלה. במידה ואין מספיק עצם, ניתן להשלים את העצם החסרה במספר דרכים :

במידה וחסר רק רוחב עצם ניתן לפצל את העצם ולהוסיף אבקת תחליף עצם או חומר בונה  עצם. במידה וחסר גם גובה עצם משתיל הכירורג בלוק עצם הנלקח מאזור אחר בפה (סנטר או אחורי הלסת התחתונה) או מהאגן.  במקרים חריגים הזזת עצב.

ישנם  גורמים העוזרים להצלחת פרוצדורות ההשתלה כגון, שמירה קפדנית  על ניקיון הפה והשיניים, שמירה על הוראות הרופא, לקיחת תרופות למניעת זיהום לפני ואחרי התהליך. יש לזכור כי השתלות עצם בכלל ורקונסטרוקציות גרמיות בפרט הם ניתוחים מורכבים ומסובכים ולרופאים ב"חיוכים" יש את הידע המקצועי, הניסיון וההכשרה המתאימה ביותר לביצוע סוג כזה של טיפולים.

לקביעת פגישה, נא להתקשר לטלפון 052-6421764, או השאירו פרטים


פרטי התקשרות:

  • טלפון: 052-6421764

  • טלפון: 052-6421764

  • סניף תל אביב: ויצמן 14 תל אביב

    סניף נשר: דרך בר יהודה, 52, קומה 2, נשר

    סניף חיפה: שדרות הנשיא 40, חיפה

  • דוא”ל: jerrybendavid@gmail.com‬

Webdepot:פתרונות אינטרנט