שיקום הפה

שיקום הפה מתחיל בתכנון נכון ובחירת האפשרויות הטיפוליות המתאימות.

שיקום הפה הוא תחום העוסק בשחזור שיניים בכדי לשפר את הרמה התפקודית והאסתטית של מערכת הלעיסה באמצעים המתאימים, החל בטיפולים פשוטים, כגון סתימות, כתרים והלבנת שיניים, ועד לטיפולים מורכבים הכוללים השלמת חוסר שיניים נרחב, טיפול בשחיקת שיניים, בבעיות סגר מסובכות ובהפרעות תפקודיות בפרק הלסת, שיקום באמצעות גשרים, תותבות והשתלות, כל זאת בהתבסס על הבנת תפקוד מערכת הלעיסה, הניסיון הקליני והספרות המחקרית העדכנית.

שיקום הפה נועד לבנייה מחדש של מערכת השיניים אשר נפגעה או נשחקה ודורשת פתרון אסתטי ופונקציונאלי לשיניים וללסתות.

שיקום קבוע באמצעות כתרים  – כתר הינו תחליף מלאכותי לכותרת השן ומשמש כהגנה על שן שנחלשה (כתוצאה  מטיפול שורש, שן עם סדק כותרתי) או כתמיכה לגשר. באמצעות כתרים ניתן לתקן צורה ותפקוד של שיניים בעמדה לקויה כמו כן מתאים למקרים בהם יש צורך למלא חלל שנוצר כתוצאה מאובדן של שן אחת ויותר כגשר על גבי שיניים שהושחזו או שיחזור באמצעות שתלים.

השימוש הנפוץ ביותר הוא שימוש בכתר בעל שלד מתכתי וציפוי חרסינה, כתרים המשלבים את יתרון החוזק של המתכת, בעיקר כשמדובר בגשרים ארוכים ונקודות הלחמה, עם היתרון האסתטי של החרסינה. אם כי במקרה של שיניים קדמיות, מומלץ להתקין כתר ללא מתכת (זרקוניה) כתרים אלו מאפשרים השגת אסתטיקה ברמה הגבוהה ביותר, ניתן להגיע בעזרת חומרים אלו לאפקטים של שקיפות, החזר אור, פסים, כתמים וכו בהתאם לשיניים הסמוכות .כתרים אלו מתאימים במיוחד לשיקום שיניים קדמיות ולאנשים עם אלרגיה למתכת.

שיקום נשלף – השלמה של שיניים חסרות באמצעות תותבת שלמה או חלקית  שניתנת להוצאה ולניקוי ע"י המטופל, תותבת המונחת על החניכיים או מעוגנת ע"י 4-6 שתלים דנטאליים (תותבת על גבי שתלים). שתלים דנטאליים משמשים גם כשיטת קיבוע בטוחה לתותבות שלמות נשלפות, קיבוע זה חוסך את אי הנעימות המלווה בשימוש בתותבת.

לקביעת פגישה, נא להתקשר לטלפון 052-6421764, או השאירו פרטים


פרטי התקשרות:

  • טלפון: 052-6421764

  • טלפון: 052-6421764

  • סניף תל אביב: ויצמן 14 תל אביב

    סניף נשר: דרך בר יהודה, 52, קומה 2, נשר

    סניף חיפה: שדרות הנשיא 40, חיפה

  • דוא”ל: jerrybendavid@gmail.com‬

Webdepot:פתרונות אינטרנט