סחרחורות

סובל מסחרחורות?

מהם סוגי הסחרחורת?

כשאומרים את המילה סחרחורת, צריך להבין שמושג זה מכיל שני מצבים שונים:
"סחרחורת אמיתית" (vertigo) – תחושת תנועה, בעיקר סיבובית. מקורה בעיקר בהפרעה באוזן הפנימית, כתוצאה מדלקת ויראלית, חבלה, תרופות מסוימות ועוד.
הרגשת טשטוש (dizzines) – המקור בד"כ בהפרעות כלליות במערכת העצבים המרכזית כגון אנמיה, ירידה בלחץ דם וברמת הסוכר, הפרעה בקצב הלב וכו'.
יכול להיות גם מצב של חוסר יציבות בלבד ללא כל תחושת סיבוב או טישטוש, תופעה פחות שכיחה היכולה להופיע במצבים של פגיעה סימטרית במערכת שיווי המשקל בין שני האוזניים, או בפגיעות מסוימות של מערכת העצבים המרכזית.

מה הטיפולים המקובלים לסחרחורת?

במצב של פגיעה חריפה באוזן הפנימית, המלווה בבחילות והקאות יינתן טיפול תרופתי להקלת התגובות. מייד עם שיפור המצב יינתן טיפול פיזיותרפי לעידוד ההסתגלות של מערכת שיווי המשקל. במצב של תחושת טשטוש (קדם עילפון), ניתן טיפול בהתאם לגורם שאובחן. (ריפוי אנמיה, איזון הסוכר בדם, לחץ הדם ותפקודי בלוטת התריס, ריפוי הפרעות קצב וכו')

כיצד לא ליפול בין הכסאות?

מכיוון שהסחרחורת הינה ממקור רב תחומי (נוירולוגיה, קרדיולוגיה, אנדוקרינולוגיה, פסיכיאטריה, אא"ג, גריאטריה ואפילו גניקולוגיה ורפואת ילדים), רבים מהסובלים מוצאים עצמם מופנים מרופא לרופא, עוברים בדיקות מיותרות ולעיתים מחמיצים את האבחנה והטיפול המתאימים. לכן מומלץ לפנות לרופא אא"ג או נוירולוג אשר התמחו בתחום הסחרחורת.
במרפאתי ניתן לקבל את הניווט המתאים לאבחון וטיפול יעילים.
אנא צרו קשר לקבלת ייעוץ וטיפול

לקביעת פגישה, נא להתקשר לטלפון 052-6421764, או השאירו פרטים


פרטי התקשרות:

  • טלפון: 052-6421764

  • טלפון: 052-6421764

  • סניף תל אביב: ויצמן 14 תל אביב

    סניף נשר: דרך בר יהודה, 52, קומה 2, נשר

    סניף חיפה: שדרות הנשיא 40, חיפה

  • דוא”ל: jerrybendavid@gmail.com‬

Webdepot:פתרונות אינטרנט