שתלים דנטאליים

השתלת שיניים  היא פעולה רפואית המתבצעת רבות בעולם של רפואת השיניים.

שתלים דנטאליים הן למעשה יצירת שן דמי שתפקידה למלא את תפקיד השן שאבדה, נפלה, נפגעה או נעקרה עקב חולי,

חוסר תפקוד, זיהום ודלקות.

השתלת שיניים מתבצעת במספר שלבים ולאורך תקופה של בין שלושה חודשים לחצי שנה, התוצאות מוצלחות בשיפור של רמת התפקוד הכולל של מערכת הפה והן בצד האסתטי, השן המדומה נראית כשן רגילה, לבנה ויפה ומתאימה לשאר השיניים.
מהם השלבים בביצוע שתלים דנטאליים?

השתלות שיניים נעשות בהרדמה מקומית ואינן מצריכות הרדמה כללית. למעט מקרים בודדים וחריגים מאוד. הרדמה מקומית נעשית על ידי זריקה מקומית ומדויקת, והזמן שלוקח לחומר המרדים עד שהוא משפיע נע בין חמש עשרה דקות לחצי שעה. השלב השני הוא חשיפת העצם באזור בו ההשתלה מתבצעת קיימות מספר שיטות שונות המאפשרות לרופא השיניים לבצע חשיפת עצמות לצורך השתלות שיניים. השיטה הנפוצה ביותר היא שיטה בה הרופא מבצע חיתוך באזור של רקמות החניכים במקום המיועד להשתלה. ועל ידי מכשירים מיוחדים פותח קדיחה במקום ההשתל לאחר שהרופא ביצע את החיתוך והגיע לעצם, הגיע שלב הקדיחה. הקדיחה, בדומה לקדיחה בקיר יוצרת חור בעצם המיועד להברגת השתל. על השתל מחובר מבנה ועליו הכתר המדמה שן טבעית.

השתלות שיניים לאחר שהסתיימה פעולת הקדיחה בהצלחה, כעת יש חור בעצם וניתן להכניס אליו את השתל.

רוב השתלים מוברגים אל תוך העצם בצורה סיבובית ונתפשים על ידי לחץ וחיכוך בעצם והופכים מקובעים בה.

לעיתים התהליך מלווה בהשתלת עצם או פרוצדורה כירורגית הנדרשת לצורך ביצוע השתלים לא כל השתלות שיניים מלוות בתפירה של החניכים. בעקבות החיתוך המתבצע על מנת להגיע לעצם כדי לבצע בה קידוח והתקנה של השתל, והשתלת העצם הפה נשאר עם פצע פתוח בחניכים. ולכן בסיום התקנת השתל הרופא תופר את האזור שבו נעשה החיתוך. בד"כ משתמשים  בתפרים בחוט הנספג לאחר תקופה קצרה של בין שבוע לשבועיים , דבר החוסך את אי הנעימות שבהוצאת התפרים.

לקביעת פגישה, נא להתקשר לטלפון 052-6421764, או השאירו פרטים


פרטי התקשרות:

  • טלפון: 052-6421764

  • טלפון: 052-6421764

  • סניף תל אביב: ויצמן 14 תל אביב

    סניף נשר: דרך בר יהודה, 52, קומה 2, נשר

    סניף חיפה: שדרות הנשיא 40, חיפה

  • דוא”ל: jerrybendavid@gmail.com‬

Webdepot:פתרונות אינטרנט